Muži A – lekce od mistra

TJ Sokol Nové Veselí B – TJ Lokomotiva České Budějovice
32:22 (15:10)

Další z našich ligových výjezdů nás zavedl na hřiště extraligového Nového Veselí, kde jsme se střetli s rezervou tohoto týmu. Béčko Nového Veselí vévodí naší tabulce „bez ztráty kytičky“, takže bylo dopředu jasné, že nás nečeká nic lehkého.

Vstup do zápasu jsme zachytili a prvních deset minut bylo vyrovnaných. Dokonce jsme vedli 5:4. V úvodních fázích zápasu nám vcelku dobře fungovala obrana a ani útok nebyl úplně špatný. Druhou desetiminutovku jsme však prohráli 7:2 a tím se do vedení dostali domácí, kteří už ho nepustili. My jsme se přestali dostatečně aktivně pohybovat v útoku a z toho pramenilo marné obehrávání soupeřovy obrany. Začaly se kupit technické chyby a úspěšnost našeho zakončování byla prachbídná. Toho domácí využívali a trestali naše chyby smrtícími rychlými protiútoky. Zápas tedy začali poměrně jasně kontrolovat a do šatny odcházeli s přesvědčivým vedením 15:10.

Vstup do druhého poločasu též nebyl moc přesvědčivý. Zkusili jsme hru bez brankaře. Kluci ale nedodrželi taktické pokyny, a tak jsme dostali hned 2 góly do prázdné branky. Po této lekci už tato herní varianta začala fungovat, alespoň co se týče vytváření gólových příležitostí. Problémem ale bylo že jsme neproměňovali ani ty nejvyloženější šance a za prvních 10 minut jsme tak dovolili domácím odskočit na ještě větší rozdíl ve skóre, konkrétně 22:13. Posledních 20 minut zápasu si domácí udržovali náskok cca 10 gólů a nedopustili tak jeho zdramatizování.

Co říct závěrem. Domácí byli jasně lepší a největší rozdíl by asi v jejich mnohem lepší fyzické kondici. My jsme vinou ubývajících sil stále víc ztráceli pohyb jak v útoku tak i v obraně a stále méně sil si svou daň vybíralo i na úspěšnosti našeho zakončení. Nedá se nic dělat. Těžký los ze začátku sezóny je za námi a nyní je na čase začít rozšiřovat náš bodový zisk v ligové tabulce.

Neváhejte a přijďte nás v našem snažení podpořit tuto sobotu od 17 hod, kdy na naší palubovku zavítá tým Dolní Cerekve.

/data/1/b/1bff2acf-6ad1-40de-bb92-38bb453f4c57/hazenacb.cz/www/wp content/uploads/2023/10/WhatsApp Image 2023 08 20 at 18.07.34 1