Muži A – malý svátek házené v Lokoaréně

DuklaTJ Lokomotiva České Budějovice – HC Dukla Praha
25:43 (8:27)

Tuto středu jsme se v rámci dalšího kola Českého poháru v házené utkali s jedním z nejtěžších možných soupeřů – s pražskou Duklou. Tento atraktivní soupeř dokázal do našich ochozů natáhnout spoustu natěšených diváků a na nás bylo obecenstvo nezklamat.

Vstup do zápasu jsme však vůbec nezachytili. Za prvních 10 minut jsme prohrávali 3:10. Ze začátku jsme sice nehráli úplně špatně. Nedařilo se nám ale zakončení. Šance, které jsme si vypracovali jsme nedokázali proměňovat. Tím nám šlo rapidně dolů sebevědomí a začali jsme mít příliš velký respekt ze soupeře, čímž šel dolů i předvedený výkon. Dukla si z naší obrany udělala trhací kalendář a naše chyby v útoku trestala přesnými a krásně sehranými protiútoky. Skóre tak nadále hrozivě narůstalo ve prospěch Dukly až na poločasových 8:27.

Bylo jasné, že pokud takto budeme pokračovat, nečeká nás nic jiného, než pořádná ostuda. Kluci se ale naštěstí sebrali a druhý poločas už byli mnohem vyrovnanějším soupeřem. Změna nastala hlavně v jejich důrazu v útoku, kdy jsme díky rychlému náběhu a snaze jít důsledně za gólem dokázali obranu dukelských překonávat. Tím se nám podařilo eliminovat jejich rychlý protiútok a skóre najednou vypadalo o poznání příznivěji. Druhu poločas jsme dokonce o gól vyhráli. Je jasné, že Dukla už měla nahráno a sundala nohu z plynu i tak ale kluky za druhý poločas chválím.

Co říct závěrem. Předně velký dík patří skvělým diváků, kteří přišli v hojném počtu a povzbuzovali nás i ve velmi nepovedené první půli. Díky moc, byli jste skvělí.

Naše dalších putování Českým pohárem skončilo a je načase soustředit se na ligovou soutěž, kde nás v příštím kole nečeká nic lehkého. Vyjíždíme totiž na hřiště rezervy extraligového Veselí a tam to bývá též tuhý boj. Tak držte palce.