Muži A – první body do ligové tabulky

TJ Sparta Kutná Hora – TJ Lokomotiva České Budějovice
20:31 (11:16)

Tento víkend jsme si zopakovali výjezd z prvního utkání sezóny, a to do Kutné Hory. Na našem bodovém kontě ligové tabulky se tou dobou nacházela nepěkně vypadající nula, a tak bylo jasné, že tentokrát už je opravdu zapotřebí bodovat.

Vstup do zápasu jsme měli celkem povedený. Ujali jsme se vedení a svůj náskok jsme postupně navyšovali. Pomáhala nám k tomu kvalitní hra v obraně, kdy jsme vcelku dobře četli kombinace kutnohorských a byli jsme efektivní při jejich bránění. V útoku se nám dařil zejména postupný útok, kde nám oproti předchozímu zápasu s Havlíčkovým Brodem dobře fungovala hra našich spojek a jejich střelecká úspěšnost byla tentokráte dobrá. Posledních 10 minut prvního poločasu se však náš gólostroj zasekl na nově příchozím gólmanovi domácích. Za 10 minut jsme mu dokázali dát pouhopouhé 3 góly. Naštěstí ani domácí nebyli v proměňování svých šancí příliš úspěšní, a tak jsme poločas vyhráli 16:11.

Prvních 10 minut druhého poločasu bylo vyrovnaných, a to zejména kvůli naší častější hře v oslabení. Posledních 20 minut zápasu jsme však opanovali a svoje vedení postupně navyšovali až na konečných 31:20 v náš prospěch. Škoda několika zranění, která někteří naši hráči v druhém dějství utržili a která je vyřadila do konce zápasu ze hry. Snad to nebude nic, co by je limitovalo v dalších zápasech.

Co říct závěrem. Oproti minulému utkání byla diametrálně úspěšnější/kvalitnější hra našich spojek a to rozhodlo o našem pohodlném vítězství. Celý tým předvedl (krom poslední části prvního poločasu) vyzrálý výkon a na tom můžeme do dalších zápasů stavět.

Již tuto středu nás čeká pohárové utkání proti extraligové Dukle Praha, tak neváhejte a přijďte nás v 18 hod podpořit do naší LOKO ARÉNY.