Muži A – splněná povinnost

TJ Lokomotiva České Budějovice – TJ Dolní Cerekev
32:21 (14:8)

Naším dalším soupeřem při putování ligovou sezónou byla Dolní Cerekev. Na tento tým se nám dlouhodobě celkem daří a to hlavně v domácím prostředí. Dolní Cerekev navíc okupuje poslední místo tabulky, a tak byl zisk dvou bodů povinností.

Nejdůležitější na celém zápase bylo nic nepodcenit. To se naštěstí celkem podařilo. Prakticky od začátku jsme se ujali vedení, které již v polovině prvního poločasu narostlo na rozdíl pěti gólů. Naší bolestí byla nízká úspěšnost v zakončení, ale i s tou jsme dokázali v zápase dominovat. Cerekev byla schopna v útoku vydržet třeba i dvě minuty, což na spádu zápasu nepřidalo a pro diváky to tak nebyla úplně atraktivní podívaná. Nicméně my jsme si po celý první poločas hlídali vedení a prostor postupně dostávali i hráči, kteří běžné velkou minutáž v zápasech nedostávají. První poločas jsme vyhráli 14:8.

Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit aktivnější obranou, aby Cerekev netrávila v útoku tolik času. To se nám však rychle vymstilo a hned zkraje druhého poločasu jsme dostlali tři rychlé góly. Obranu jsme tedy zatáhli zpět a Cerekev jsme nechali hrát v útoku dle jejich not. Tím se výsledek stabilizoval na rozdílu nějakých pěti gólů do cca 10 minuty druhého poločasu, kdy jsme začali opět ve skóre více odskakovat a své vítězství dotáhnout na konečných 32:21.

Co dodat závěrem? Jsem rád, že byla příležitost, aby si větší část zápasu zahráli i hráči širšího kádru, kteří jinak tolik prostoru nedostávají. Své šance se povětšinou chopili se ctí a určitě dostanou šanci zazářit i v dalších zápasech. Teď máme týden volno a pak nás čeká výjezd na hřiště Pardubic, který teprve bude měřítkem naší současné herní úrovně.