Muži A – proměněná příležitost

TJ Lokomotiva České Budějovice – TJ Sokol Nové Veselí
26:28 (12:14)

Tento víkend jsme se na naší domácí palubovce postavili letitému lídrovi naší soutěže – záložnímu týmu extraligového Nového Veselí. Naše sestava před zápasem celkem prořídla, a tak jsme určitě nepostavili to nejsilnější, co máme k dispozici. Na druhou stranu Nové Veselí také nepřijelo v nejsilnější sestavě a tentokrát tak byla šance nějaký ten bodík proti tomuto soupeři vydolovat.

Prvních 15 minut zápasu nebylo špatných. Celkem nám fungovala obrana, která včas eliminovala hru šikovných soupeřových spojek a jejich spolupráci s pivotem. Góly, které jsme v tomto úseku hry dostávaly tak byly spíš z kategorie „nešťastné“. Nám se sice v útoku na postavenou obranu soupeře také moc nedařilo, ale fungoval nám docela dobře rychlý protiútok, a tak jsme první čtvrtinu zápasu ovládli v poměru 7:4. v náš prospěch.

Nové Veselí si v tento okamžik vzalo oddechový čas a ten využilo ke zkvalitnění útočných akcí. Nám najednou dělalo problém přesné zakončení z delší vzdálenosti a souhra spojek s pivotem či dohrání do křídla. Do konce poločasu jsme tak dostali 10 gólů, což je samozřejmě nepoměr ke 4 gólům za stejný časový úsek z první poloviny prvního poločasu. Tím, jak se soupeři dařilo více v útoku, my jsme měli méně příležitostí k rychlým protiútokům a zápas se začal pomalu otáčet až na poločasových 12:14 v náš neprospěch.

Vstup do druhého poločasu se celkem vydařil. Kluci o pauze nabrali síly a utkání se nám podařilo vyrovnat. To trvalo bohužel opět jen do cca 15 minuty druhého poločasu, kdy se začalo projevovat, že klíčovým hráčům ubývají síly (a hrají se sebezapřením kvůli přetrvávajícím zraněním), přičemž za ně bohužel nebyla kvalitní náhrada. Zejména na postech spojek byl markantní rozdíl v úspěšnosti střelby v porovnání s vítězným zápasem v Třeboni. Do konce zápasu jsme se tedy trápili hlavně co se týče našeho útoku a bylo vidět, že proti tak kvalitnímu soupeři není na zvrat utkání dostatek sil. Zápas tedy zaslouženě vyhrálo Nové Veselí v poměru 28:26.

Co dodat na závěr? Bohužel je vidět, že pokud se nesejdeme v kompletní sestavě, tak chybí kvalitní alternace zejména na postech spojek. Když tedy dojdou síly hráčům základní sestavy, stává se z našeho snažení spíš zmar a čekání na konec zápasu. Snad tedy příště v plném a vítězně.

Více informací pro milovníky statistik pod následujícím odkazem:

https://www.handball.cz/souteze/muzi/2-liga-muzi-jvc/detail/zapas/7c81f41c-bbfd-43c4-86ad-6c0d9f436ad7