Jak nás jeden hráč dokázal obrat o 2 body

TJ Lokomotiva České Budějovice – Jiskra Havlíčkův Brod

26:28 (14:13)

Po delší době jsme nastoupili k zápasu se soupeřem, kterého mělo být v našich silách porazit. Od začátku nám ale příliš nefungovala obrana a dostávali jsme zbytečné góly ze situací, které se jako přes kopírák opakovali a my jsme na ně nedokázali nijak reagovat. Naše produktivita v útoku navíc nebyla nikterak oslňující, a proto jsme poločas vyhráli pouze těsným rozdílem 14:13.

V šatně jsme si řekli, na čem je třeba zapracovat a co v obraně vylepšit. To vše ovšem bez kýženého výsledku. Začátek poločasu se nám sice dařilo navyšovat naše vedení, ale s přibývajícím časem byla naše nedůslednost a nedisciplinovanost v obraně stále markantnější. To vyústilo ve zbytečné góly a vyloučení. V útoku jsme navíc kupili relativně hodně technických chyb a hlavně jsme neproměňovali obrovské množství vyložených šancí.

Přestože v sestavě soupeře byl prakticky jediný hráč, jež se dal nazvat házenkářem, stačilo to k tomu, aby nás soupeř z Havlíčkova Brodu porazil. Někteří z našich hráčů si totiž myslí, že jejich házenkářské umění je velmi nadstandardní a tomu odpovídá i jejich přístup k tréninkům. V zápase navíc od některých jedinců chybí potřebná dávka nasazení. Logicky pak předvádíme výkony podobné tomu, který byl k vidění právě v tomto utkání.