Pragáč – Starší žáci

Společně s mladšími žáky a žačkami vyrazili také starší žáci na velikonoční prodloužený víkend do Prahy na velkolepý turnaj, porovnat svůj házenkářský um s evropskými kluby. Srovnání nedopadlo nejlépe:-).

Sestava a branky: Rosvald, Netrval – Joza 27, Jordák 24, Dolejš 8, Steier 4, Kadečka 3, Makovec, Klimeš 2, Šimeček 1,

Páteční program, který měli kluci na Julisce zahájili proti německému klubu TV Eibach. Poločas 13:1 byl opravdu krutý začátek, pak se kluci vzchopili a podařilo se snížit hrozivý výsledek na konečných 20:10. Druhý zápas byl proti pražskému klubu z Vršovic. Poločas 8:11 ve prospěch pražanů dával naději na možné body, nicméně nepodařilo se obrátit ztrátu 3 branek, naopak soupeř ještě o dvě zvýšil a tak zápas skončil 15:20. Třetí zápas úvodního dne znamenal souboj proti belgickému klubu Olse Merksen. Tentokrát poločas skončil o 4 branky ve prospěch soupeře 11:7, ovšem do konce soupeř ještě navýšil své vedení a zvítězil 23:14. Poslední zápas pátečního programu byl opravdovou sprchou. Proti našim klukům se postavil nejlepší tým naší skupiny, francouzský klub ES Besancon Masculin. Poločas 2:13 a konečný výsledek 4:30 – jednoznačný průběh a ukázka toho, jak vypadá světová házená.

V sobotu čekaly kluky dva zápasy. Nejprve jsme nastoupili proti maďarským žákům Mezőkövesdi Kézilabda Club, i zde bylo jasné, komu jde házená lépe. Poločas 15:4, celkový výsledek 26:7. Na závěrečný zápas ve skupině se naši starší žáci postavili proti německým klukům BSV Görlitz e.V.. Mohlo konečně přijít vítězství. Ač poločas vypadal na jednoznačný průběh 3:7, nakonec jsme prohráli o jednu branku 14:15.

/data/1/b/1bff2acf-6ad1-40de-bb92-38bb453f4c57/hazenacb.cz/www/wp content/uploads/2017/04/DSC 0929Nedělní program měl znamenal už buď a nebo. Kluci se ve vyřazovací části postavili proti dánskému klubu Koge Handbold I a ani tentokrát se nám nepodařilo zvítězit. Výsledek 7:12 znamenal konec v celém turnaji. Máme opravdu, co dohánět. Nicméně byla šance dosáhnout na dílčí vítězství, jen vyrazit do zápasu se vztyčenou hlavou a bojovat od začátku až do konce jako tým.