Muži A: Utrpěná výhra

TJ Lokomotiva České Budějovice – HK Slavia VŠ Plzeň

28:27 (18:18)

Minulou sobotu jsme se představili v prvním domácím utkání letošního roku. Do zápasu jsme vstupovali s touhou potvrdit solidní formu z minulých utkání. Při pohledu na prořídlé řady soupeře se to alespoň ze začátku zdálo jako naše povinnost. Opak byl ale pravdou…

Do utkání jsme vstoupili tragicky a po pár minutách jsme prohrávali 5:0. Soupeře jsme nechali bez jakéhokoliv kontaktu zakončovat ze střední vzdálenosti a naše střelecká produktivita v útoku hraničila s naprostou impotencí. Hra byla bez jakéhokoliv zápalu a nasazení. Z této letargie se nám podařilo postupně probouzet a skóre jsme začali korigovat. V útoku byla znát větší chuť se zápasem něco udělat, a tak jsme se postupně ujali vedení. Pár sekund před koncem jsme, ale vinou vypuštěného návratu do obrany opět o toto těžce nabyté vedení přišli a poločas skončil remízou 18:18.

Vstup do druhého poločasu se velmi podobal vstupu do poločasu prvního. Soupeř se opět ujal vedení myslím o 4 branky. V tu chvíli se začal projevovat fakt, že hostující tým přijel jen s jedním člověkem na střídání. Soupeři docházely síly, střelba už nebyla tak efektivní a to nám pomáhalo náskok soupeře korigovat a dokonce se ujmout vedení. Jeden ze soupeřových hráčů se navíc nechal poměrně zbytečně vyloučit (tím už Plzeň neměla na střídání vůbec nikoho) a tak se zdálo, že budeme mít konečně navrch. Ejhle opak byl pravdou. Nebyli jsme schopni dát ani tu nejvyloženější šanci a místo promyšleného zakončení jsme pořádali soutěž o to, kdo svojí „šumicí“ rozpůlí některou z tyček nebo alespoň protrhne síť (střely pak končily mimo branku nebo právě na brankové konstrukci). Chvála bohu náš zmar nebyl tak velký, abychom zápas prohráli, ale nebylo k tomu tak úplně daleko.  Nakonec jsme urvali vítězství o gól a důležité dva body do ligové tabulky.

Závěrem je třeba poděkovat divákům, že se na zápas vydrželi povětšinou dívat až dokonce. Pro nás by měl být tento zápas varováním do příštího utkání v Sezimáku, se kterým jsme díky podobnému výkonu na domácí palubovce prohráli. Tabulkou postupně stoupáme výš a výš a při souhře příznivých okolností bychom se po příštím kole mohli dostat až na 5. příčku. Je třeba ale začít opět bojovat, hrát s chutí a hlavně do toho dát zase trochu herní vyzrálosti…