Muži A – pomalý rozjezd po COVID pauze

TJ Lokomotiva České Budějovice – Sokol Vršovice

27:28

Minulý pátek jsme sehráli první přípravné utkání před nadcházející sezónou. Vzhledem k tomu, že jsme drželi míč poprvé po cca půl roce, nedali se čekat herní zázraky.

Tomu plně odpovídal začátek utkání. Náš útok byl absolutně bezzubý. Naše individuální pokusy bez jakéhokoliv týmového pojetí končily na obraně soupeře, případně když už se něco za obranu dostalo, tak to pochytal soupeřův brankář. Naše bídná obrana, zejména v jejím středu, pak nedávala šanci na snadnější skórování z rychlých protiútoků, ale naopak zatěžovala naše konto gól za gólem. První třetinu přátelského utkání jsme tedy prohrávali 5:13.

Do druhé třetiny soupeř obměnil sestavu a my jsme začali lépe bránit. To hned bylo znát na tempu zápasu a na zastavení gólového přídělu do naší sítě. Ve druhé třetině jsme dostali cca 5 gólů  a naopak cca 13 jsme jich dali. Obraz hry se tedy radikálně změnil. My jsme vycházeli ze zajištěné obrany a využívali jsme rychlých protiútoků, případně nějaké kombinace v útoku.

Do třetí třetiny jsme už vstupovali za vyrovnaného stavu a i soupeř sestavu vrátil k sestavě ze začátku utkání. My už jsme ale nepolevili a celou závěrečnou třetinu to bylo +/- 1 nebo 2 góly pro nás nebo pro soupeře. Cca 10 sekund před koncem utkání to byla remíza, ale my jsme bohužel ještě inkasovali z nařízeného devítimetrového hodu. Škoda, remíza by utkání slušela.

Zápas splnil svůj účel. Hráči zase po dlouhé době oprášili míče a sálovky a snad si uvědomili, na čem je třeba zapracovat. Teď zpátky na běžecké ovály a tvrdě makat.

Velký dík patří diváků, že nás přišli podpořit v hojnému počtu, přestože se jednalo pouze o přátelské utkání.