TJ Lokomotiva České Budějovice

Házená Jindřichův Hradec

7 : 18

Starší žačky: Černíková Tereza (G), Papanová Natálie (G), Houšková Markéta (3), Bílková Lucie, Horáková Sára, Šebková Eliška (3), Tomanová Petra, Cvetkovová Barbora (1), Zimmelová Tereza, Čapková Amélie, Poláková Barbora, Jílková Lucie

Po herně vydařených zápasech na turnaji a následně v Třeboni přivítala naše děvčata holky z JH. Těšení na hru bylo veliké, ale skutečnost byla jiná. V 5. minutě jsme prohrávaly 0:5. Nic se holkám nedařilo, působily odevzdaným a zastrašeným dojmem. Zmizela bojovnost, chuť hrát a vítězit. Pro mě byl tento zápas velkým zklamáním. Nemyslím si, že naše hráčky nejsou pro JH soupeř, ba naopak samy si dokázaly na turnaji, že s nimi udrží krok, ale pod tíhou krajské soutěže opět neprodají svůj um. Pozitivní na celém zápasu byl výkon Terezy Černíků v brance a nové hráčky Petry Tomanové. Jinak se nedá pochválit u starších holek asi nic L. Po první půli jsme k holkám promlouvaly, vybízely zejména spojky, aby začaly střílet.  To se částečně povedlo u Elišky Šebků, která společně s tahounem družstva Markétou Houšků nastřílela nejvíce gólů. Tereza Černíková v brance chytila, co se dalo a odměnou jí byl laxní přístup (ne)vracejících spoluhráček. Jindřichův Hradec byl moc dobře připraven na Markétu a její obranou nám zlikvidoval do té doby nejvíce střílející hráčku. Během hry byly postaveny i mladší žačky, které paradoxně vznesly do hry více bojovnosti, ale střelecky vyšly také na prázdno. JH se přizpůsobil naší hře ne hře a i díky tomu jsme neobdržely více branek. Díky Tereze za výkon v bráně!!!

Nyní mají všechny holky skoro měsíc na přípravu a „zamakání“ dle mého hlavně na psychické stránce. Bez víry v samu sebe, tým a výhru se nedá hrát a hlavně vyhrávat.