Muži – nedělní snažení očima Karla Tomáše

Jiskra Havl. Brod – TJ Lokotiva České Budějovice

27:31 (14:16)

Vstup do zápasu se nám vydařil, sice jsme v první minutě prohrávali 1:0, ale díky dobré hře v útoku, pohyb a rychlý přechod do útoku se nám podařilo otočit skóre na 4:1… od cca 16 minuty jsme ale začali neproměňovat šance – spojky, sedmičky a v obraně docházelo ke ztrátě koncentrovanosti, soupeř toho využil a snížil na 8.10 a pak i obrátil na 11:10 ve svůj prospěch, po time autu se nám podařilo využít dobré práce obrana a následných rychlých protiútoků a otočili jsme poločasových 16:10 pro nás. V kabině trenér nabádal k odpovědné obraně a zbytečné zbrklosti při nepřipravené střelbě.

Druhý poločas jsme začali skvěle, dobře se bránilo a rychle se přecházelo do útoku a v útoku se nabíhalo, kříilo a vedli jsme 20:15  … 26:20, ale pak zase nastal trochu útlum, udělalo se několik zbytečných chyb v útoku, které měly za následek ztrátu míče, vlivem vystřídání se vytvořilo i dosti nesouladu v obraně a rázem to bylo 25:27. kuriozitou byl sedmimetrový hod na nás. Prochy míč vyrazil a náš hráč míč chytil, neuváženou zadovkou jej chtěl přihrát spoluhráči. ale přihrál to přímo soupeři, střelci sedmičky, který stál na brankovišti a dal tedy pohodlně gól. Po time autu došlo k zlepšení jak obrany, tak herní činnosti v útoku a pohodlně jsme zápas dotáhli k vítězství.  Zápas mohl být odehrán v klidu, ale naše střelba byla dosti neúčinná.

Ze spojky jsme vystřelili 22 x a dali 9 branek, z křídla 9x a dali 4 branky. Z průniku to bylo OK ze 6-ti střel 5 branek. Z pivota také OK 3 střely 3 góly ale z trháku 13 střel a jen 8 branek. A ze čtyř sedmiček 2 góly. Celková úspěšnost střelby 53 – 56% .. nic moc. Brankáři měli ztíenou pozici tím, že soupeř většinou střílel z dobrých pozic 14 branek jsme obdrželi z průniku, pivota a sedmiček , tedy více jak 50%

Celkově ale chválím, hrálo se  s nasazením.