Staršímu dorostu se nezadařilo

Sokol Šťáhlavy – Loko České Budějovice

29:22 (12:12)

První zápas jarní části na půdě soupeře se nám moc nevydařil, respektive jsme nedokázali využít nabízenou šance. Celý první poločas jsme hráli vyrovnanou partii. Nedovolili jsme šťáhlavským gólově odskočit, vždy jsme korigovali a dokázali průběh poločasu držet vyrovnaný.

Vše díky výborné obraně a střelecké aktivitě. Dařilo se střelecky Tobiášovi, Honzovi Kubínovi, Martinovi Kadlecovi, ale i ostatním hráčům. Poločas jsme zakončili remízou 12:12. Soupeř nevěděl jak se prosadit. Lokotka šlapala parádně. Bohužel ale již v první půli se ukázal problém, který nás poslal v druhé půli do kolem a to byly chyby v obraně spojené s nedostatečnou fyzičkou. V první půli jsme měli 4 vyloučené hráče.

Do druhého poločasu jsme nastoupili opět ve výborné tempu. Drželi jsme stále vyrovnaný výsledek až do 6. minuty, kdy byl vyloučen Petr Mlejnek a toto oslabení potrestal soupeř odskočením o dvě branky na 17:15. V desáté minutě opět vyloučení za chybu v obra, tentokrát Martin Kadlec a opět další dvě branky v naší síti. Již jsme prohrávali o 4 branky a s tímto stavem jsme se nebyli schopni vyrovnat. Ve 14. minutě další vyloučení a v 19. minutě jsme opět hráli v pěti. Za těchto deset minut jsme byli schopni dát dvě branky, ale soupeř 9 na průběžný stav 24:17 . Tato část utkání nás úplně srazila do kolen a již jsme nebyli schopni vrátit se do hry. Konec utkání si již Šťáhlavy nenechaly zdramatizovat.

Dobře rozehrané utkání jsme si prohráli nedisciplinovanou obranou a tím zbytečným vylučováním v druhé půli. Celkem 8 vyloučených hráčů a tedy 16 minut v početním oslabení je ve vyrovnaných utkání velký handicap. Další nepříjemnou událostí je zranění Petra Mlejnka v závěru utkání, snad se mu podaří se dát brzy do hromady a opět bude moci bojovat za klubové barvy. Věřím, že třetí kolo, tentokrát na domácí půdě proti TJ Dolní Cerekev, dopadne lépe pro naše barvy.

Podrobnosti utkání na

/data/1/b/1bff2acf-6ad1-40de-bb92-38bb453f4c57/hazenacb.cz/www/wp content/uploads/2022/02/DSC 8371 1