Starší dorost i podruhé doma vítězně

TJ Loko České Budějovice – TJ Dolní Cerekev

25:16 (12:11)

Ve třetím kole přijeli do haly Lokomotivy dorostenci z Vysočiny z TJ Dolní Cerekev. V podzimní části jsme ztratili možnou výhru v posledních 5 minutách zápasu. Tentokrát jsme si vítězství nenechali utéct.

První poločas byl opět vyrovnaný. Nejprve jsme první polovinu poločasu vedli my, ve druhé zase vedli hosté z Vysočiny. Čtyři minuty před sirénou první půle jsme prohrávali o dvě branky, ovšem vyloučení hostí nám pomohlo a třemi brankami v řadě jsme otočili stav v náš prospěch. První půli jsme zakončili vedením o jeden gól 12:11.

Hned v úvodu druhé půle hosté srovnali stav na 12:12. Vyrovnaný průběh, kdy jsme vždy nejprve byli o branku lepší a soupeř dotahoval, trval 10 minut. Pak se nám začalo více dařit a postupně jsme díky rychlým protiútokům zvyšovali náskok. Střelecky se prosazovali všichni hráči. Obranu jsme také zlepšili a tak vše vypadalo na klidné dohrání zápasu s naším ziskem 2 bodů. Bohužel dvě a půl minuty před koncem utkání došlo k nepříjemné situaci, kdy Tobiáše Bauera, při rychlém pokusu o odehrání míče, se pokoušel hostující Lukáš Suchý nedovoleně odbránit resp. zezadu odebrat míč. Tobík aniž by měl úmysl jakkoli atakovat hráče, ho svým rychlým pohybem ruky doslova přehodil přes sebe a Lukáš si dopadem na palubovku způsobil nepříjemné tržné zranění na obočí. Tento incident nezůstal bez povšimnutí rozhodčí a tak se udělovaly tresty na obou stranách. Tobík vyfasoval přímou červenou kartu spolu s modrou (faul bude projednán v rámci disciplinárního řízení na svazu házené) a Lukáš Suchý obdržel 2 minuty.

Celkově je potřeba vyzvednout výkon kluků ve druhém poločase, zlepšila se obrana, ale dařilo se hlavně střelecky a to všem. Vycházely nám rychlé protiútoky, ale ještě pořád nejde střelba z křídel, tam musíme ještě zapracovat.