Dělba bodů s Mělníkem

V sobotu lehce po poledni zavítal do Loko arény aktuálně pátý tým tabulky Házená Mělník.

Naše vysoká podzimní porážka na půdě soupeře naznačovala, že nás rozhodně nečeká nic jednoduchého. Kvůli zraněním a také proto, že jsme nemohli využít mladší dorostence, kteří hráli zápas v Liberci, jsme měli k dispozici pouze devítičlenný kádr.

Již od začátku se pro nás zápas vyvíjel velice příznivě. Kluci celkem dobře bránili a svými zákroky nás držel Mates. V útoku jsme chybovali jen zřídka a hlavně jsme dokázali proměňovat střelecké příležitosti. Díky tomu jsme vedli v 19. minutě 10:4 a do šaten se odcházelo za stavu 13:10.

Do druhé půle nastoupil jakoby jiný tým. Jedna chyba střídala druhou, hráli jsme zbrkle a na všech byla vidět značná nervozita. Soupeř vývoj skóre otočil a až do 53. minuty si udržoval tříbrankový náskok. V tu chvíli to vypadalo, že si hráči Mělníku odvezou oba body domů. Tato nepříjemná skutečnost naštěstí kluky nepoložila. Dokázali zvednout hlavy a v dramatickém závěru vybojovali remízu 26:26.

Dnešní utkání ukázalo, že pokud kluci hrají uvolněně, dělají co mají a nevymýšlí „hlouposti“, dokáží hrát hezkou házenou.