Mladší dorost – sobotní zmar na všech frontách

TJ Lokomotiva České Budějovice – 1. HC Pardubice
27:38 (12:22)

Minulý víkend jsme nastoupili v domácí Loko aréně ke druhému domácímu zápasu proti hostům z Pardubic. Tajně jsem doufal, že kluci konečně ukážou potencionál, který v nich dříme, ale bohužel marně…

Vstup do zápasu a vlastně celý první poločas byl velkým trápením. Zbytečné technické chyby doprovázené neproměňováním i těch nejvyloženějších šancí naše naděje na výhru prakticky od začátku posílaly ke dnu. Pardubice hrály v útoku velice chytře. Jejich hráči dokázali efektivně spolupracovat a uvolňovat jeden druhého velmi dobrým pohybem a včasným odehráváním míče z ruky. Naproti tomu my jsme se v útoku, co se týče nějaké kolektivní souhry, opět velmi trápili a góly jsme dávali prakticky jen po nějaké vyvedené individuálně zdařilé akci. Třetinu prvního poločasu jsme navíc strávili v oslabení, což nám na výkonu samozřejmě zrovna dvakrát nepřidávalo. První poločas jsme tedy prohráli hrůzostrašným rozdílem 10 gólů.

Vstup do druhého poločasu už byl o něco lepší. Na hráčích byla znát větší bojovnost a touha s výsledkem ještě něco udělat. Pardubice si ale výsledek po celý poločas hlídaly a nám se nedařilo jej výrazněji snížit. Na tabuli tak svítilo nelichotivé závěrečné skóre 27:38.

Co říct závěrem. Na výkonu z minulého týdne není jediná věc, která by se dala pochválit (snad jen ta bojovnost ve druhém poločase ano). Je třeba se z této nepříjemné série oklepat a v dalším utkání (tentokrát na hřišti Ivančic) to vzít za opačný konec. Kvalita v týmu je, jen to chce prolomit to trápení…