Šumavský pohár – mladší žáci

Šumavský pohár je soutěž, kde se střetávají týmy jižních Čech a Horního Rakouska. Jedná se o zajímavou konfrontaci mezinárodní házené s našimi nejbližšími sousedy. Termín se vyhlásil na poslední chvíli a prvním hostitelským městem byly Strakonice.

TJ Loko České Budějovice – Union Edelweiss LINZ     21:14 (10:8)

Branky a sestava: Štěrba – Ašenbryl, Javůrek, Černík, Hejna Lukáš 1, Borovka 7, Janda, Mach 8, Vítek, Rottner, Volf 1, Krejčí 4, Hejna Petr, Aur

Na soupeře jsme nastoupili s velice rychlou hrou. Byli jsme rychlý a dařilo se nám proměňovat většinu šancí z rychlého přechodu. Soupeř se prosazoval převážně z postupného útoku a naše obrana nebyla moc kompaktní. Přibližně v polovině poločasu jsme začali hrát házenou „sám na sebe“ a tím jsme skončili. Náš útok byl o dvou hráčích, kteří odmítali komukoliv nahrát i do vyložené šance. Snažil jsem se to změnit střídáním daných jedinců a v poločase jsme udrželi vedení o dvě branky. Během přestávky jsme si vyjasnili, že takto to hrát nelze a musíme se vrátit ke své rychlé hře. Začátek druhé poločasu byl perfektní, hráli jsme zase rychle a dávali gól za gólem. Během pěti minut jsme soupeře definitivně zlomili. Následně se hra ukolébala a začali jsme hrát zase individuálně, hlavně si hodně zastřílet, bez ohledu na ostatní. Na soupeře to tentokrát stačilo.

TJ Loko České Budějovice – HC LINZ AG „B“     9:26 (4:13)

Branky a sestava: Štěrba 1 – Ašenbryl, Javůrek, Černík, Hejna Lukáš, Borovka 2, Janda, Mach 3, Vítek, Rottner, Volf, Krejčí 3, Hejna Petr, Aur

Z důvodu nedostatku hráčů musel soupeř do záložního týmu „B“ nasadit hráče z vyšší kategorie. To jsme samozřejmě věděli dopředu a čekal nás velice zajímavý a těžký zápas. Neočekával jsem žádný dobrý výsledek, ale chtěl jsem se základní sestavou co nejdéle držet vyrovnaný průběh. Bohužel to se nestalo a ze soupeře jsme se po…. dřív, než zápas začal. S úvodním hvizdem jsme byli hned -10 branek v hlavách hráčů. Hráli jsme ustrašeně. Kromě AK (14), který nás střelecky držel prvních pár minut, nikdo nešel blíž než na 12 metrů, aby nemusel do kontaktu. Po pěti minutách bylo po zápase. Postupně se hráči začali trousit na střídačku a neměli chuť hrát. Trochu jsem se bál, aby mi neutekli z haly pryč. Už jsem slyšel jen, že jsou velký, tvrdý a jak je nespravedlivý celý svět. K mému úžasu se začali hlásit ty nejmladší, že chtějí do hry, že se nebojí. Takže na hřiště šli všichni hráči 2011 a hráli jsme s nejmladší možnou sestavou proti nejlepšímu týmu turnaje. Vnímám tento zápas nakonec pozitivně, že i v mladším ročníku nám rostou dravci, kteří dnes sice ještě neměli sílu se soupeři rovnocenně postavit, ale mají chuť se o to porvat.

HC LINZ AG „A“– TJ Loko České Budějovice     13:21 (6:8)

Branky a sestava: Štěrba 2 – Ašenbryl, Javůrek, Černík, Hejna Lukáš, Borovka 9, Janda, Mach 5, Vítek, Rottner 1, Volf 1, Krejčí 1, Hejna Petr, Aur 1

Tento zápas začal ve stejném duchu jako první. Hráli jsme rychle a efektivně. Soupeř se nás držel jen díky naší nepozorné obraně. Druhá půle poločasu byla opět o sólování a zkoušení mé trpělivosti, kolik ještě vydržím. Zápas jsme definitivně zlomili na začátku druhého poločasu, kdy už soupeř značně odcházel fyzicky. Pak už se hrálo v pohodovém tempu. Na hřiště se dostali všichni a někteří i na posty, kam se normálně nepodívají. Měli jsme pár vyloučení, které zapříčinil pomalejší pohyb, přemíra snahy nebo po blikance jednotlivců. Vyzkoušeli jsme si hru bez brankáře v oslabení, které jsme nakonec vyhráli 0:3. Není to sice varianta, které bychom se nějak věnovali, ale kdy jindy si to vyzkoušet, než za rozhodnutého zápasu. Slabší chvilku si vybrali i zapisovatelé, kteří nám na konci zápasu již branky nepřipisovali. Vyhráli jsme tedy ještě daleko vyšším rozdílem a někteří hráči nemají své branky zapsané.