Mladší dorost – Jihočeské derby

TJ Lokomotiva České Budějovice – Jiskra Třeboň
33:40 (17:23)

Minulou sobotu jsme sehráli další dějství našeho ligového snažení. Tentokráte nám byla soupeřem nedaleká Třeboň, která s přehledem vládne naší ligové soutěži. Nečekalo nás tedy rozhodně nic lehkého.

Do zápasu jsme nevstoupili úplně špatně. Prvních deset minut jsme s Třeboní drželi krok a skóre bylo max – 1 gól v náš neprospěch. Naše obrana celkem fungovala a zdá se, že jsme konečně našli složení hráčů, kteří v obraně dokážou být konkurenceschopní v porovnání se zbytkem soutěže. V útoku jsme celkem dobře přehrávali vytaženou obranu soupeře a i v tomto vidím velký posun, protože v kolech předchozích nás naše impotence při hře na tento typ obrany stála poměrně hodně bodů.
Od desáté do patnácté minuty prvního poločasu, ale přišel náš výpadek a soupeř odskočil na rozdíl 5 gólů. Příčinou tohoto gólového manka byly naše zbytečné chyby v útoku nebo neproměnění vyložených brankových příležitostí a následný rychlý protiútok Třeboně, který byl zpravidla úspěšně zakončen. Při jednom z těchto rychlých útoků jsme navíc kvůli neopatrnému dobíhání soupeře obdrželi přímo červenou kartu, a to naší základní sestavu poměrně dost oslabilo (na druhou stranu alespoň dostali ostatní více prostoru zazářit). Od 15. minuty se hra opět vyrovnala a Třeboň nám utekla už jen o jeden gól navíc na poločasový výsledek 17:23 v náš neprospěch.

Vstup do druhého poločasu se moc nevyvedl. V prvních pěti minutách jsme inkasovali další 3 góly, přičemž my jsme konto soupeře zatížit žádnou brankou nedokázali. To však bylo nejvyšší manko, které jsme dokázali nabrat a zlepšenou hrou v další fázi druhého poločasu jsme brankový rozdíl postupně snižovali až na – 4 góly v náš neprospěch. To bylo přesně v polovině druhého poločasu.
Ačkoliv zde byla jiskřička naděje na zdramatizování zápasu, tak na hřišti už bylo patrné, že naši klíčoví hráči melou z posledních sil. Do zakončení se vkrádala čím dál větší nepřesnost a Třeboň si postupně brala zpět své pohodlné vedení až na konečný výsledek 33:40 v náš neprospěch.

Velký dík patří fanouškům za jejich hlasitou a neochvějnou podporu během celého zápasu. Díky moc!

Co dodat na závěr. Poslední 2 zápasy na naší hře vidím znatelné zlepšení. Za prohru s Třeboní po předvedeném výkonu se rozhodně stydět nemusíme. V posledních 3 kolech nás čekají soupeři z pater tabulky, kde se právě pohybujeme a tam bude ten pravý čas navázat na naše výkony z posledních 2 zápasů a přidat nějaké bodíky k těm pouhým dvěma, které jsme prozatím byli schopni na našem ligovém kontě nastřádat.