Starší dorost – předkolo v Pardubicích vyšlo vítězně

1.HC Pardubice – TJ Loko České Budějovice
29:38 (15:19)

Na požádání domácí družstva 1.HC Pardubice došlo k předehrávce 5. jarního kola 2. ligy staršího dorostu.

Ačkoli jsme doma na podzim Pardubické přehráli 32:17 nečekali jsme jednoznačný průběh utkání. A to se také potvrdilo. Navíc jsme byli zasaženi marodkou Marka a Davida. Ještě štěstí, že mladší dorost vyrazil na utkání také do Pardubic. Sestavu doplnili Martin Nepraš, Mates Vaverka, Ládík Lavička a do branky byl připraven zaskočit Aleš Plachký. Začátek utkání byl velmi vyrovnaný a vůbec se nám nedařilo střelecky se prosazovat a být pozorní v obraně. Soupeř nás překvapoval hlavně střelou z dálky a rychlými přechody z vlastní poloviny hřiště.  Po většinu poločasu byl stav utkání o jednu branku a to na obou stranách ukazatele stavu. Až v posledních 5-ti minutách se nám podařilo odskočit na čtyř brankový náskok a tak jsme mohli odcházet do šaten v klidu a s vírou úspěchu.

Druhý poločas již probíhal pro nás  relativně v klidném, kdy jsme si udržovali neustálý odskok o 4 a více branek. V závěru jsme začali zvyšovat náskok na konečný rozdíl devíti branek 29:38.