Muži A – Loko vs. Slavia Praha

TJ Lokomotiva České Budějovice – SK Slavia Praha
28:19 (11:7)

Utkání jsme začali s velmi dobrou obranou, i když se soupeř snažil a rozběhával naší obranu, my jsme výborně a pohyblivě bránili, ve 12 minutě byl stav 5:1, kdyby se nám více dařilo v útoku, mohlo být skóre mnohem vyšší. Po 12 minutě jsme si vybrali slabší chvíli, hlavně v útoku jsme dělali chyby a ztráceli míče, soupeř dotahoval, 7:6 … 8:7, do konce poločasu jsme zrychlili útok a zlepšili pohyb v obraně a hned to bylo znát, poločas 11:7. Za prví poločas byla úspěšnost naší střelby 42% !! chyb v útoku se ztrátou míče bylo 6 !!

Ve druhém poločase jsme neustále zvyšovali svůj náskok díky zlepšené úspěšnosti ve střelbě – 59%. Od skóre 20: 11 jsme si vybrali opět slabší chvilku a soupeř snižoval náš náskok. Závěr utkání byl však opět v naší režii a vyhráli jsme zaslouženě. Brankáři chytali spolehlivě a 6 x se jim podařilo založit rychlý útok (každý 3 x) – trhák. Úspěšnost měli 50 – 59%. Jinak bych chtěl pochválit všechny hráče za jejich přístup k utkání, že se občas stane nějaká chyba to je normální, hlavně aby si to hráči uvědomovali a příště se toho co nejvíce vyvarovali. Měl jsem dobrý pocit ze zlepšené obrany hlavně mladých, je vidět že se vyhrávají.

Autor: Karel Tomáš