Starší dorost opět neúspěšně ve Strakonicích

ČZ HBC Strakonice 1921 – TJ Loko České Budějovice
38:23 (18:11)

V sobotu odpoledne jsme se utkali s našimi dlouhodobými rivaly – Strakonicemi. Jelikož nám, k již třem nemocným dorostencům přibyl i Filip, početně to se sestavou nevypadalo úplně nejlépe. Naštěstí nás opět doplnili mladší dorostenci, bez kterých by se toto utkání ani neodehrálo. Za což Děkujeme!

Po hvizdu, který odstartoval zápas to pro nás moc růžově nevypadalo, po čtvrté minutě bylo skóre 5:0 v soupeřův prospěch. Až po našem prvním góle v utkání jsme se začali v útoku prosazovat. Až do 26. minuty byl stav vždy o 4 až 5 gólů v náš neprospěch. Čtyři minuty před koncem poločasu se nám přestalo dařit v obraně, a tak nám soupeř opět bodově utekl. Poločas skončil 18:11.

Druhý poločas se vyvíjel stejně jak první, kdy skóroval soupeř a následně my. Bohužel jsme si po 10-ti minutách 2. poločasu vysloužili dvouminutový trest. Díky kterému se soupeři opět podařilo zvýšil brankový náskok. Při oddechovém čase, při kterém nám trenéři poradili ať zahustíme střed, začal tento plán nám vycházet, Tato strategie vycházela dokud Strakonice nezačali střílet z dálky a nám se nedařilo střely blokovat. Dále kvůli nepřesným střelám v útoku a sice méně častým chybám v obraně nepřítel i nadále navyšoval skóre. Zápas tedy skončil 38:23.

Na konec bych chtěl ještě jednou poděkovat mladšímu dorostu, a trenérům, že ten zápas s námi přežili.

Autor: Karel Caldr ml.

Sestava, branky a průběh zápasu:

TJ ČZ HBC Strakonice 1921 – TJ Loko České Budějovice 38:23 – Český svaz házené (handball.cz)