Mladší dorost – pohodlné vítězství

TJ Lokomotiva České Budějovice – SKKP Handball Brno B
37:22 (20:12)

Minulý víkend jsme pokračovali v našem ligovém snažení dalším domácím zápase, tentokráte proti rezervnímu týmu Brna. Nutno podotknout, že soupeř měl v nohách už jeden dopolední zápas v Třeboni a to bylo na jeho výkonu znát.

Náš vstup do zápasu nebyl nikterak oslnivý. Soupeř nás přehrával povedenými kombinacemi a dobrý pohybem v prostoru spojek. Naše obrana byla jalová a tak jsme prvních pět minut prohráli 4:2. V tu chvíli se však kluci vzberchali a výsledek během pár minut otočili. Zejména zlepšenou obranou dostávali otěže utkání pevně do svých rukou. Začali perfektně spolupracovat při včasném přistupováním k brněnským spojkám, čímž jejich útočný potencionál značně snížili. Nám naproti tomu v útoku vycházela kombinační hra a zakončení z větší vzdálenosti. Ruku v ruce se zlepšenou obranou se nám navíc dařilo využívat rychlých protiútoků, ze kterých jsme dávali další pohodlné góly. Výsledkem bylo naše poločasové vedení o 8 gólů.

Začátkem druhého poločasu se hra vyrovnala. My jsme si drželi +/- poločasový náskok a to do cca 10 minuty druhého dějství. Od 10. minut se nám dařilo náskok výrazně navyšovat zejména díky téměř neprostupné obraně a následném rychlém přechodu do protiútoku. Posledních 5 minut zápasu už bohužel moc pohledných nebyla a zápas se už je dohrával do konečného výsledku 37:22 v náš prospěch.

Co dodat závěrem? Klukům patří velká pochvala za kvalitní obranu díky níž jsme v tomto zápase dostali asi nejméně gólu za celý dosavadní průběh sezóny. Na to, jak tragická byla obrana na jejím začátku v tomto vidím asi největší posun vpřed. Další ligové kolo nás zavede na hřiště Kuřimi, tak nám držte palce.