Muži A vs. Třeboň

Jiskra Třeboň – Tj Lokomotiva České Budějovice
33:22 (14:8)

Tuto sobotu proběhlo na palubovce v Třeboni tradiční derby proti místní Jiskře. Po podzimní dělbě bodů se dal očekávat vyrovnaný a až do konce napínavý zápas, jako ten předešlý. Bohužel, tato myšlenka vzala za své již od prvních minut zápasu.

Oba týmy nastoupili, dá se říct v plných možných sestavách. Domácí i my jsme od prvních minut předváděli celkem dobrý, koncentrovaný výkon v obraně. Problém byl v tom, že Třeboň občas nějaký útok zakončila gólem a my nikoliv. S brankářem domácích jsme hráli vybíjenou, pohlednou hlavně pro fanoušky domácích. Navíc jsme měli několik ztrát míče v útočné fázi, aby toho nebylo málo. Naše trápení trvalo až do třinácté minuty prvního poločasu, kdy jsme se konečně prosadili. Naše hra se zlepšila, ale ne na tolik, abychom korigovali náskok z prvních dvanácti minut zápasu. Proto i přes naše zlepšení Jiskra odcházela do kabin s hezkým náskokem šesti branek.

Do druhé půle jsme vstoupili parádně a dvou trefách jsme byli pořád v kontaktu a bylo to pouze o čtyři branky. To bylo, ale bohužel z naší strany vše. Do desáté minuty jsme my i domácí proměnili několik šancí, ale rozdíl ve skóre zůstal beze změn. Pak jsme po sérii čtyř branek Jiskry přišli o nějakou šanci v zápase bodovat. Naše snaha s výsledkem něco udělat byla marná a rozdíl ve skóre se navyšoval. Divoké poslední minuty a spolehlivý výkon domácích jen navýšil rozdíl v náš neprospěch. Naše trápení v útočné fázi hry se bohužel zase projevilo. Konečný výsledek 33:22 mluví za vše.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem fanouškům Budějovic, co do Třeboně dorazili a podporovali nás celý zápas. A také za výpomoc našim starším dorostencům, kteří tým mužů pravidelně doplňují.

Autor: Jan Kuchař