Muži A – souboj obran

TJ Sparta Kutná Hora – TJ Lokomotiva České Budějovice
19:20 (12:11)

O uplynulé neděli jsme vyrazili na palubovku Kutné Hory, posledního celku naší ligové tabulky.Vstup do utkání se nesl v duchu našich několika předchozích zápasů, které spojoval náš bezzubý útok a po pár minutách bylo jasné, že tento zápas rozhodně nebude velkou přestřelkou, neboť obrany obou týmů pracovaly velice pečlivě. Uprostřed prvního poločasu jsme si vybrali velmi slabou chvilku a soupeř nám v tu chvíli odskočil na 10:5. Z naší letargie nás probudil až v 26. minutě time-out domácích, po kterém jsme šnůrou několika gólů korigovali na poločasových 12:11.

Po výměně stran jsme pokračovali ve zlepšené útočné hře, ovšem naše pokusy končily často u soupeřova brankáře, nebo hůř, mimo brankovou konstrukci. Naštěstí stále velmi dobře pracovala naše obrana, a tak jsme nepustili soupeře k žádnému gólovému trháku. Celý druhý poločas se vedení přelévalo ze strany na stranu. Až v 55. minutě jsme si vybudovali 3 brankový náskok, který jsme, i přes poslední infarktové minuty a vteřiny, udrželi.

Závěrem je vhodné vyzdvihnout velmi dobrou hru soupeře, který ač na posledním místě tabulky se za předvedený výkon nemusí rozhodně stydět. Naše kluky bych rád pochválil za předvedenou obrannou hru, jen díky které (bohužel) jsme dokráčeli k vítězství, pouhých 7 inkasovaných gólů za celý druhý poločas je toho důkazem. Poslední zápas sezóny nás čeká 6. 5. od 17:00 a to na domácí palubovce proti suverénnímu lídru naší tabulky, týmu z Nového Veselí, tak mi dovolte vás pozvat na toto klání, přijďte nás podpořit a oslavit zakončení této sezóny.

Autor: Tomáš Procházka