Ohlédnutí za Pragáčem

I letos jsme o velikonočních svátcích vyrazily se staršími žačkami do Prahy. Prague Handball Cup je největší mezinárodní halový turnaj v házené pro mládež pořádaný každoročně
o velikonočních svátcích v Praze. Letošního jubilejního 30. ročníku se zúčastnilo 571 týmů z 23 zemí. V naší kategorii bylo 72 týmů.

Kispest NKK – Loko ČB  24:9

Sestava a góly: Papanová, Černíková – Houšková 4, Čapková 4, Zimmelová 1, Horáková, Kučerová B, Šlajferčíková, Němcová, Poláková, Kučerová K., Hečková

Do prvního zápasu na turnaji jsme vstoupili velice dobře. Celý první poločas jsme s Maďarkami drželi krok. Obrana celkem fungovala, střelba vycházela. Hrála se pěkná a rychlá házená. Pak přišel druhý poločas a náš zmar. Maďarky pokračovaly ve svém tempu, který jsme už my nezachytili. Později se ukázalo, že soupeř byl finalistou naší skupiny. A my jsme s nimi sehráli skvělý první poločas!

Loko ČB – BFG Esslingen-Teck 17:24

Sestava a góly: Papanová, Černíková – Houšková 7, Čapková 3, Zimmelová 6, Horáková, Kučerová B, Šlajferčíková, Němcová, Poláková 1, Kučerová K., Hečková

Druhý zápas dne byl celkem vyrovnaný. Poločas byl 9:11. Co rozhodlo byly 4 minutky ve druhém poločase, kdy jsme dostaly pět rychlých gólů, soupeřky obsadily naše tři střelkyně a už jsme manko nedohnali.

Loko ČB – SSSH-2 Chisinau 17:16

Sestava a góly: Papanová, Černíková – Houšková 8, Čapková 4 , Zimmelová 4, Horáková, Kučerová B 1, Šlajferčíková, Němcová, Poláková, Kučerová K., Hečková

Do posledního zápasu dne jsme šli s tím, že vyhrajeme. Ale vítězství se nerodilo vůbec lehce. Nevím jestli to bylo únavou nebo tím, že jsme si mysleli, že se soupeřky porazí samy. Skóre se přelévalo ze strany na stranu, nutno říct, že soupeřky hrály pouze v sedmi, u nás zas jen tři hráčky, zbytek tým pouze doplňoval. Pro diváky to byl asi nepěkný zápas, ale dva body nám zůstali.

SMF-HK ŽILINA – Loko ČB  21:4

Sestava a góly: Papanová, Černíková – Houšková 2, Čapková 1, Zimmelová , Horáková 1, Kučerová B, Šlajferčíková, Němcová, Poláková, Kučerová K., Hečková

Do prvního sobotního zápasu jsme šli s cílem zahrát si, nezranit se a zachovat si čest. Věděli jsme, že Slovenky jsou jasné favoritky a jak se později ukázalo i vítězky turnaje. Byli skvěle podporované fanoušky z hlediště. Bohužel nám v tomto zápase nevyšlo vůbec nic. Nejenže jsme málo stříleli, nedávali góly, ještě k tomu nefungovala ani obrana – záběhy křídel a přihrávky na pivota jsme vůbec nebyli schopné zachytit.  Také se zranila Terka. Byli jsme rádi, když zápas skončil tímto výsledkem.

Loko ČB – DHK Pardubice 11:17

Sestava a góly: Papanová, Černíková – Houšková 9, Čapková 1, Zimmelová, Horáková, Kučerová B, Šlajferčíková, Němcová, Poláková, Kučerová K. 1, Hečková

Na tyto soupeřky jsme si opět věřili. Podle výsledků s ostatními to vypadalo na vyrovnaný zápas a myšlenka na další dva body. Ale jak se ukázalo únava našich hlavních opor Markét a Amél, zranění Terky bylo pro naše družstvo likvidující. Další střelkyně se nepřidaly a my se smiřovali s výsledkem. Opět první poločas byl skvělý, ale ten druhý…

TJ Sokol Velké Meziříčí – Loko ČB 20:12

Sestava a góly: Papanová, Černíková – Houšková 7, Čapková 2, Zimmelová 2, Horáková 1, Kučerová B, Šlajferčíková, Němcová, Poláková, Kučerová K., Hečková

V neděli nás čekal boj o postup. Kdo vyhraje jde dál. Naštěstí se Terka oklepala, přes noc jsme nabrali síly a po večerním skvělém fandění dorostencům jsme si říkali, že se také nabudíme a o vítězství popereme. Ale zápas byl už dovršení letošního výkonu na Pragáči. Najdou se tři čtyři hráčky, které bojují, ale to nestačí. Musíme hrát týmově a všichni. Zápas jsme dohráli v klidném tempu.

Do Prahy jsme se s děvčaty těšily, i přes fakt, že se těsně před odjezdem odhlásila jedna ze stěžejních hráček našeho týmu, což se na turnaji projevilo. Já jsem jela na tento turnaj s velkým očekáváním, obzvláště po předvedených výkonech holek při kvalifikaci do žákovské ligy. Ale opak byl pravdou. Dřinu a úsilí Terky Z., Markétky a Amél podpořila pouze Barča Kučerů (mladší žačka, která s námi jezdí turnaje). Je těžké hrát proti připraveným týmům, kde se jednotlivé spoluhráčky mohou zastoupit a nebojí se dojít si občas pro nějakou „ránu“. Vůbec si nemyslím, že nemáme šikovné hráčky, ale z nějakého důvodu se bojí protihráček, kontaktu (v házené dost podstatné a ano, bolí to) a vítězství. Veškeré zápasy (vyjma s Žilinou – pozdější vítěz starších žaček) hrály první polovinu vyrovnanou partii s každým týmem, ale soupeř slabinu „bojácnosti prodat sebe samu“ prokoukl a obsadil Amél, Terku a Markétu, čímž odsoudil zbytek týmu k herní zodpovědnosti, kterou ale nikdo zbývající bohužel neměl a v sobě ani nenalezl. Házená se hraje v 7mi hráčích, to je skutečnost, kterou děvčata úplně zapomněla. Pevně věřím, že kromě šrámů si holky odváží i ponaučení do příštích zápasů, umí hrát s každým týmem a jde jim to. My s Jitkou jim moc fandíme, podporujeme je, jak se dá (ANO JSME HODNĚ EMOTIVNÍ) a děkujeme za čas společně strávený. Ať je to, jak je to, holky jste super TÝM!!! PHC 2023 je za námi a za rok znovu na viděnou, PRAHO!!!  Zdeňka

Pragáč očima hráček a rodičů:

Pragáč byl super moc jsem si to užila. Super zážitky s (holkami). Anetka

Moc jsem si užila Pragáč. Je akorát škoda, že skončil tak rychle. Amél

Myslím že jsme se mohly trochu více snažit, víc přihrávat na křídla, aby se to více rozběhlo, ale bylo super ježdění po Praze a fandění ostatním týmům z Lokotky bylo to fajn. Barča K.

Myslím, že jsme mohly lépe bránit (předávání pivota, záběhy křídel) a více střílet všichni, ne jenom Markét, Amél a Terka. Přišlo mi fajn, že jsme si všichni zahráli a získali nějaké nové zkušenosti.  Barča P.

Byl skvělý, chvílemi napínavý, určitě si odvážíme spoustu skvělých zážitků. Natka

Bylo to dobrý, líbilo se mi, že jsme byli jako jedna parta. Ale trochu mě mrzí, že jsme dělali svoje chyby, i když jsme na to měli a prohráli. Markéta

Výborná zkušenost. Viděla jsem hrát týmy ze zahraničí. Sára He.

Z mého pohledu jsou turnaje jako Pragáč pro děcka velkým přínosem. Je to pro ně ideální příležitost poměřit síly i s jinými týmy než s těmi, na které jsou už zvyklé. To, že jsou to týmy zahraniční, je jen bonus, díky kterému de toho mohou spoustu naučit. Tyto zkušenosti pak mohou uplatnit i ve své pozdější kariéře. rodič Zita

Líbilo se mi jak holky hrály, škoda, že proti Maďarkám a Němkám prohrály, nedá se nic dělat. Hlavní je, že si to užily. divačka Leontýnka