Muži A – házenkářské rozkoukání v Linzi

Tento víkend nás nenapadlo nic lepšího, než využít třiceti stupňových veder a udělat si výlet do rakouského Linze. Nebyl to však výlet do místního aquaparku, ale do zdejší haly, abychom tam svedli první házenkářská klání v rámci přípravy na novou sezónu.

K zápasům jsme odcestovali s vynuceně omlazeným týmem, kdy chyběli stálice na pozici spojek (Radek s Potokem) a dva specialisti do obrany (Karel s Jeníkem). Příležitost ale aspoň dostali ostatní a mohli ukázat, co v nich dříme za potencionál.

V prvním zápase nás čekal Pichler B. Vstup do zápasu se nám moc nepodařil. Naprosto tragická obrana doplněná impotentním útokem dostala soupeře do pohodlného vedení, které si pak udržoval do konce zápasu. Zápas jsme prohráli 21:15. Na obhajobu kluků bych podotkl, že to bylo prakticky první setkání s míčem, a tak se dalo čekat, že to nebude žádné naše galapředstavení.

Další zápas jsme sehráli proti domácím – Linzi B. Tento zápas byl naším nejpovedenějším vystoupením na turnaji. Začátek jsme sice zase trochu prospali, ale za cca 10 minut se nám podařilo vývoj utkání vyrovnat a skóre se přelívalo z jedné strany na druhou. Zápas nakonec skončil remízou 21:21 a nutno podotknout, že zejména v útoku to bylo o poznání lepší představení.

Poslední zápas jsme odehráli proti týmu Leoben. Zde se opět naše obrané řady nepotkaly s formou a naše šestka připomínala průchoďák, nedůraz ať už v postupném útoku nebo v útoku rychlém zase pramenil ve ztráty míče nebo špatné zakončení. Celkově bych řekl, že tento zápas už na našich hráčích byla znát únava a ta srážela kvalitu naší hry. Zápas jsme prohráli asi o 5 gólů.

Celkově lze všechny pochválit za předvedenou bojovnost. Moc mile mě překvapil výkon Adama na postu pivota a celkem se dařilo i Dvořkovi a Martinovi Neprašovi na postech spojek. Až tým doplní zkušenější hráči, věřím že výkon posuneme o level výš.

Další zápas v rámci přípravy odehrajeme v sobotu 26. 8. od 15 hod proti rakouskému Hornu, tak když nebudete vědět, co s načatým odpolednem, přijďte nás podpořit. Těšíme se na viděnou 🙂