Muži A – bod z Pardubic

1. HC Pardubice – TJ Lokomotiva České Budějovice
28:28 (15:16)

Tento víkend jsme se vydali na nejdelší možný výjezd v našem letošním ligovém snažení. 8. kolo soutěže nás totiž zavedlo na hřiště Pardubic. Výprava to nebyla nikterak početná, ale co se dá dělat, když nám po kraji řádí rýmička a lenost strávit cestováním pěknou listopadovou neděli.

Naše okleštěná sestava do zápasu nevstoupila moc dobře. Obrana byla naprosto laxní a domácí zakončovali plně dle své libosti. Nám v útoku dělal problém vytažený obránce soupeře, který narušoval naši rozehrávku. Aby toho nebylo málo, tak se naše spojky rozhodly, že budou zakončovat výhradně svojí nejoblíbenější střelou a trvdošíjně si stáli za svým, přestože v tomto rohu brankář čekal snad ještě před jejich střelou. Výsledkem toho byla prohra v prvních 20 minutách zápasu 12:7.

V tu chvíli jsme se probudili a na hřišti byl úplně jiný tým. Kvalitní a agresivní obrana ústila v naše přesné rychlé protiútoky a dobrý pohyb v postupném útoku a rozmanitější zakončování postupně zvrátily vývoj zápasu v náš prospěch na poločasových 16:15.

Vstupem do druhého poločasu jsme navázali na povedený konec první půle a zhruba v jeho polovině jsme vedli o 4 góly. To ovšem začala naše souhra v útoku drhnout. V obraně jsme navíc přestali být důrazní a začali jsme dostávat laciné góly z křídel. Náš náskok se tedy začal pomalu smrskávat. Vrcholem naší beznaděje bylo posledních 5 minut, ve kterých jsme neproměnili nejméně 4 jasné gólové příležitosti a ze zápasu jsme udělali zbytečné drama. Do nebe volajícím selháním bylo posledních 30 sekund. Kdy jsme mohli vedení ještě strhnout na naší stranu, ale dávali jsme si přednost, kdo vezme odpovědnost na sebe a toto čekání bylo bohužel marné.

Co říct závěrem. Špatná docházka na tréninky se začíná přelévat ve špatnou docházku na zápasy a s tím se těžko pracuje. Dík patří těm, kteří na zápasy a tréninky chodí poctivě a ostatní budou po zásluze odměněni v dalších zápasech odpovídající minutáží….