Muži A – na palubovce vítězství, v systému šotek

1.HC Pardubice – TJ Lokomotiva České Budějovice

23:24 (12:14)

K dalšímu dějství našeho ligového dobrodružství jsme se vydali do vzdálených Pardubic. Cesta to byla daleká a den a čas utkání nebyl úplně přívětivý, přesto se nám podařilo odcestovat s prakticky tím nejsilnějším, čím v současnosti disponujeme.

Vstup do zápasu jsme neměli špatný prakticky ihned jsme se ujali vedení a díky dobře pracující obraně jsme si udržovali jedno až dvou gólový náskok. Ze začátku nám dělaly problémy soupeřovi spojky, které nás ve středu obrany relativně často přehrávali. Postupně se ale naše obrana zpřesňovala a dovolila Pardubicím dát jen 12 gólů za celý poločas. Pardubice, ale měly také velmi pevnou obranu a souboje s ní pro nás byly velmi fyzicky náročné. Pardubice dobře a včas přistupovali, a tak naše klasické kombinace v útoku úplně dobře nefungovali. Přesto jsme celý poločas drželi vedení a nakonec vyhráli o 2 góly.

Pro začátek druhého poločasu zkusily Pardubice omladit útok, ale tím se jejich produktivita ještě více snížila. Co naopak bylo v náš neprospěch byla jejich změna obrany 1:5, na kterou jsme delší dobu hledali recept. Přesto se nám dařilo držet vedení a postupně odskočit až na rozdíl 4 gólů. Konec poločasu se však nesl v duchu naší velmi mizerné produktivity a nedávali jsme ani ty nevyloženější šance, což soupeř trestal a postupně náš náskok stahoval. Konec utkání jsme si ale už pohlídali a vyhráli 24:23.

Nějakou záhadou je na oficiálním webu uveden výsledek zcela jiný (29:26 v náš neprospěch), ale to se snad brzy napraví…

Další utkání hrajeme tuto sobotu od 17 hod na domácí palubovce s týmem Lokomotiva Vršovice, kterému se letos poměrně dost daří, takže se dá očekávat napínavý zápas a bude rádi za Vaší podporu v hledišti.