Muži – Vítězná tečka

TJ Sokol Úvaly – TJ Lokomotiva České Budějovice

22:27 (8:11)

K poslednímu utkání podzimní části sezóny jsme vyrazili na hřiště Úval, kterým se tuto sezónu celkem daří a v ligové tabulce byli těsně za námi. V Úvalech se nám většinou moc dobře nehraje a zápas pro nás bývá trápením, a tak bylo velkým otazníkem, zda uhájíme naší pracně vydobyté druhé místo i po tomto střetnutí.

Do zápasu jsme vstoupili poměrně povedeně. Díky pevné obraně a kvalitní hře v útoku jsme brzy vedli 3:0. Následovalo z naší strany méně povedených cca 10 minut, kdy jsme soupeře nechali srovnat. Do vedení jsme ale Úvaly nepustili a svůj náskok jsme si naopak krůček po krůčku brali zpět. Základem úspěchu byla výborně fungující obrana a spolehlivě chytající Šimi. Díky tomu jsme dostali pouhých 8 gólů za první poločas. V útoku se nám přes postavenou obranu soupeře prosazovalo trochu hůře, než normálně, ale i tak jsme z našeho útočného snažení vydolovali 11 gólů, což nám díky výše zmíněným 8 obdrženým gólům stačilo na pohodlné vedení.

Ve druhém poločase už tak pevná naše obrana nebyla a začalo vznikat více situací, kdy se Úvaly dostaly do přečíslení a kdy nás přehrávaly svými secvičenými kombinacemi. Naštěstí i my jsme v útoku trochu pookřáli a zejména díky spolehlivému výkonu spojek jsme se drželi v odstupu 3 gólů a více. Konec zápasu jsme si zkušeně pohlídali a své vedení ještě o něco navýšili, takže zápas skončil naší výhrou o 5 gólů.

Co napsat závěrem. Všem zúčastněným patří velký díky za velkou bojovnost a vůli dotáhnout zápas do vítězného konce. Skvělým výkonem se blýskli oba gólmani a jim tentokrát náleží speciální pochvala.

Když bych chtěl trochu zabilancovat se závěrem podzimní části sezóny, tak bych určitě vyzdvihl obrovský výkonnostní posud od (z mého pohledu) hrůzostrašného vystoupení v první ligovém kole na palubovce Třeboně v porovnání s tímto zápasem, kdy i přes nesporné kvality soupeře jsme za celý zápas nepustili otěže utkání ze svých rukou. Nezbývá, než doufat, že hráči neusnou na vavřínech a naopak to budou brát jako základ pro kvalitní přípravu na jarní část sezóny. Tak na tréninku na viděnou…